Lowara Pompa Endüstriyel Bayiliği

Lowara Pompa Endüstriyel Bayiliği Dünyanın önde gelen teknoloji ve sanayi kuruluşlarından ITT Corporation, 3 ana faaliyet kolundan biri olan “Akışkan Teknolojileri” bölümünü ayrı bir şirkete dönüştürerek, 2011 yılında,  Xylem’i (XYL) kurdu. Kamu, endüstri, tarım, konut ve ticari bina servislerinde suyun taşınması, arıtılması, test edilmesi ve etkin kullanımına yönelik çözümler üretmek amacıyla kurulan dünyanın lider akışkan teknolojileri sağlayıcısı Xylem (www.xyleminc.com), bu dönüşüm sayesinde dünyanın en zorlu su ve atık su problemlerine odaklanarak yerel çözümler sunabilmeyi hedefledi. Bu hedefle yola çıkan Xylem, bünyesindeki 35 üst düzey marka ile 150’yi aşkın ülkeye ulaşarak, küresel akışkan teknolojileri pazarının en büyük şirketi oldu. Merkezi Rye Brook, New York’ta bulunan Xylem Inc., 2013 yılı verilerine göre 3.8 milyar dolarlık yıllık geliri ile toplamda 12.500 çalışanı bünyesinde bulundurmaktadır. Xylem, Antik Yunan dilinde bitkide suyu taşıyan dokuya verilen isimdir. Suyun doğada olduğu gibi en ideal şekilde taşınması fikrinden yola çıkan Xylem, odak noktasında su bulunan işinde, mühendis gözüyle veriminin altını çizmektedir.
Xylem’in önde gelen pompa markalarından biri olan İtalya merkezli Lowara (www.lowara.com), firmanın "Konut ve Ticari Su" bölümünün yönetim birimi olarak 2004 senesinden bu yana faaliyet göstermektedir. 40 yıldan fazla süredir pompa ve su teknolojileri konusunda uzmanlaşarak üretimini, ürün gelişimini ve dağıtımını en üst seviyeye taşımak için çalışan Lowara, 2014 yılı itibariyle, ticari ve endüstriyel pazarda yüzyıla yakın zamandır faaliyet gösteren, çok kademeli pompanın ve Hydrovar’ın mucidi Avusturya merkezli Vogel markasını da bünyesine katmıştır.

Avrupa’da 4 farklı ülkedeki fabrikalarında kamu, endüstri, tarım, konut ve ticari bina sistemleri pazarlarına yönelik yüksek kalitede fabrikasyon paslanmaz çelik pompa ve pompa sistemleri üreten Lowara, Avrupa pazarının en önemli markalarından biridir. Avrupa da 25 şehirde bulunan kendi satış ofisleri, dünyada ise 65 ülkede belirlenmiş kriterlere sahip nitelikli distribütörleri ile güvenle temsil edilmektedir.

Pompa ve su teknolojilerinde uluslararası bir standart oluşturmak amacıyla ürünlerin teknolojik yapılarını sürekli geliştirmek ve daha üstün tasarımlı ve yeni ürünleri bünyesine katmak için yatırımlar yapan Lowara, Trakya da EMPOTEK MÜHENDİSLİK DANIŞMANLIK LTD.ŞTİ firmasının güvencesi ile standartların üzerinde ürün ve servis hizmeti sunarak bir değer yaratabilme misyonu ile hareket etmektedir.